jūlijs '24

Rīgas rūpnīcā notiek digitalizācijas process

Digitalizācija ienāk visās jomās. Tāds vienkārši ir laiks, kādā dzīvojam. Lai sekotu digitalizācijas laikmeta diktētajām normām, Rīgas rūpnīca, viena no divām (otra ir rūpnīca Castalina), “Knauf” ietvaros izraudzīta kā pilotrūpnīca digitalizācijas procesu ieviešanai.

Rīgas rūpnīcā notiek digitalizācijas process

Rīgas rūpnīca tiek izcelta kā paraugrūpnīca ne vienā vien projektā. Izņēmums nav arī minētais digitalizācijas process. Bet - ko gan nozīmē digitalizācijas process? Kādu labumu tas dos? Kādus izaicinājumus tas nesīs? To vislabāk paskaidros rūpnīcas direktors Artūrs Ozoliņš.

Vispirms jau jāpadalās ar digitalizācijas procesa saukli, kura ideja izsaka procesa galveno būtību – From rock to track! (No akmens līdz mašīnai!). Tātad galvenais mērķis ir digitalizēt rūpnīcu un tās procesus, lai darbu padarītu maksimāli efektīvāku, līdz ar to celtu kvalitāti, izlīdzinātu darbinieku slodzes, veicinātu resursu ekonomiju. Priekšrocību šāda procesa ieviešanas rezultātā netrūkst, taču protams, neiztikt arī bez izaicinājumiem. Plānots, ka pirmie secinājumi par procesa gaitu gaidāmi jau šā gada jūnijā.

Digitalizācijas process ir sadalīts trīs galvenajos posmos. Pirmais posms – digitalizācija - ietver datortīklu sakārtošanu, visu rūpnīcas datu nolasīšanu un digitalizēšanu, kā arī datu apstrādes un vizualizācijas platformas izveidi. Tā pamatā ir IT (datortīkla) un OT (rūpnīcas tīkla) sakārtošana, ieskaitot bezvadu tīkla izveidi. “Bezvadu tīkls jeb wi-fi būs liels atbalsts visā digitalizācijas procesā, jo mēs varēsim lietot planšetes jebkurā vietā rūpnīcā, kur būs noteikts šis wi-fi tīkls. Ko tas nozīmē? Tehniskā dienesta kolēģi varēs ar planšetēm strādāt jau pie iekārtām un uzreiz SAP sistēmā skatīt to stāvokli un plānotos darbus, kā arī pasūtīt detaļas uzreiz esot ražošanas punktā, tādējādi padarot darbu daudz efektīvāku,” paskaidro Artūrs. Tāpat arī plānots visas papīra formas aizstāt ar digitāliem datu ievades risinājumiem un datu ievades iekārtām - datoriem, planšetēm.

Digitalizācijas projekts šobrīd ietver visu ģipškartona ražošanas procesu - no ģipšakmens ieguves karjerā līdz pat ģipškartona plākšņu uzkraušanai automašīnās. Projekts sadalīts pa posmiem, kas ietver datu digitalizēšanu,  procesu automatizāciju un robotizāciju, un tas iet kopā ar mūsdienās tik populāro AI - mākslīgo intelektu. Tā uzdevums būs analizēt datus, laicīgi paredzēt iespējamās problēmas, kā arī piedāvāt dažādus iespējamos risinājumus problēmu novēršanā.

Noteikti sekosim līdzi procesa aktualitātēm un informēsim par tā gaitu, rezultātiem un turpmākajiem soļiem.

Vai šis raksts bija noderīgs?

Saistītie raksti

Ieviesta “Knauf” lietu nomenklatūra

Ieviesta “Knauf” lietu nomenklatūra

Jauns gads iesākās ar vairāku mēnešu kopdarbu “Knauf” dokumentu apzināšanā, apkopošanā un sistematizēšanā. Kopdarbs rezultējies ar “Knauf” lietu nomenklatūras ieviešanu. Tās mērķis ir padarīt mūsu darbu produktīvāku un efektīvāku, uzskatāmi glabājot visu dokumentāciju vienuviet, atbilstoši tās kategorijai. Šis faktors ne tikai ļauj viegli orientēties dokumentācijā, bet arī nodrošina dokumentu aprites nepārtrauktību.

Strauji top dāvana “Knauf” 30 gadu jubilejā

Strauji top dāvana “Knauf” 30 gadu jubilejā

Vēl pavisam nesen, tieši pirms gada jūnijā, ar lielām cerībām un arī pietiekami lielām šaubām pametām savu biroju, lai dotu vietu jaunas, modernas administratīvās ēkas būvniecībai. Biroja nojaukšana un sagatavošanas darbi prasīja laiku, un tikai vēlā un arktiski aukstā novembra dienā iemūrējām kapsulu jaunās ēkas pamatos.